Në fokusin e aktiviteteve dhe botimete tona **In focus of our activities and our editions**

:: Expedition 2013

Conclusion of reconciliation expedition 2013

Konkluzionet e ekspedites se Pajtimit 2013

 

First part Rapport of Reconcilation Expedition 2012

Word

PDF

False allegation of Police against CNR and Gjin Marku

:: Kosova

Bashkejetesa Shqiptaro-Serbe

Albanian-Serb Cohabitation

20 Mars- 20 Maj 2011
Raport i Ekspedites per OSBE/ODIR

20 March- 20 May 2011
Report of Reconcilation Expedition 2011:: Menuja\Menu

0 Cohabitance
0 Legal State
0 Feminist Movement
0 Social
0 Blood feud
0 Politics
0 Integration
0 International Org.
0 Culture
0 Tradition
0 Economic
0 Religion
Aktivitetet tona
Our Activities

20 Maj- 8 Korrik 2005
Ekspeditë e Misionarëve

May 20 - July 8 2005
Expedition of Missionaries

:: Botime\Edition
::Downloads    Edition::Kulture\Culture


Intelektuali i Kombit


Bajram Ibraj pėrfaqėsuesi i Federatės Universale tė Paqes
Besim Ndregjoni, pėrfaqėsues i tė pėrndjekurve dhe tė burgosurve politikė
Deputeti Mark Frroku
Deputeti Mark Frroku duke folur nė kongres
duke mbajtur njė minutė heshtje pėr misionarėt qė janė ndarė nga jeta nė periudhėn midis dy kongreseve
Fjala e Z. Gjin Marku nė Kongresin e 4 tė misionarėve tė pajtimit
Gjin Marku duke mbajtur fjalėn nė emėr tė komitetit tė pajtimit
Gjin marku nė intervistė pėr mediat mbi kongresin e 4 tė misionarėve tė pajtimit
Gjin Marku nė Kongres
Ilir Ēumani, pėrfaqėsuesi kombėtar i jetimėve nė Kongres
IMG_6986
Liljana Luani mėsuese e fėmijėve tė ngujuar
Lisen Bashkurti dhe pėrfaqėsuesi i klerit Bektashian gjatė punimeve tė kongresit
Pamje nga Kongresi (2)
Pamje nga Kongresi (3)
Pamje nga Kongresi (4)
Pamje nga Kongresi (5)
Pamje nga Kongresi (6)
Pamje nga Kongresi
Pamje nga Kongresi 1
Pashke Delia, pėrfaqėsuese nėnacve dhe motrave qė kanė falur gjakun
Pashke Delia dhe Zenun Alia duke hapur Kongresin
Pėrfaqėsuesi i Klerit Bektashian Baba Mondi duke folur nė kongres
Pėrfaqėsuesi i Kukėsit" "Pėrfaqėsues tė klerit ortodoks nė kongres
Prof Mehmet Rukiqi, pėrfaqėsues i Kosovės
Rako Nushi me foton e djalit tė qė i ka falur gjakun
Sali gera duke paraqitur projekt vendimet e kongresit
Tribuna e Kongresit
Zenun Alia qė ka falur gjakun e djalit nė ditėn e varrimit
:: Gjakmarrja / Blood Feud

Gjakmarrja ne Keshillin e Sigurimit te OKB

Blood feud in Sicurity Council of UN

Leter per
BAN KI-MOON

PDF

Letter
to BAN KI-MOON

PDF

:: Church decree
Statement about the decree of the Catholic Church for the excommunication of citizens who commit murder for revenge and blood feud.
:: Kultura e Ligjit/ The culture of Law
Kultura e Ligjit
Raport i takimit te Komitetit te Pajtimit Mbarekombetar me perfaqesuesit e komunitetit e faktoreve te shoqerise Per Kulturen e Ligjit dhe Shtetin e se Drejtes Perballe Krimeve Kunder Jetes


The culture of Law
From the meeting of Committee of Nationwide Reconciliation with representatives of the community and social factors. About the culture of law and rule of Justice in facing crimes against human life

:: Information
Rreth Nesh
About us


Aktivitete
Our Activities

 
::Bashkëpuntorë/
Partners

   

Cmimi i Virtytit
Award of Virtue


RRJETI PËR DEMOKRACI DHE SHTETIN E SË DREJTËS

NETWORK FOR DEMOCRACY AND STATE OF RULES OF LAW

PROMEMORIE

MEMORANDUM

Për ndryshimet politiko-shoqërore
For the politico-social changes

 
Komiteti i Pajtimit Mbarëkombëtar© 2003-2011  Te Gjitha te drejtat e rezervuara.